TOEFL – TeamTestPrep

TOEFL®

Kar amacı gütmeyen özel bir Amerikan şirketi olan ETS tarafından yazılıp, geliştirilen ve 2005 yılından günümüze de internet üzerinden verilen, dünya da en yaygın olarak kabul gören iki dil yeterlilik sınavından bir tanesidir. Amerika da veya yurt dışında İngilizce eğitim veren bir üniversite de okumak isteyen öğrencilerin alması zorunlu bir sınavdır. Sınav okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere 4 temel bölümden oluşur ve her bölüm toplam 30 puan değerindedir. Maksimum puanı 120 olan sınavda her okul kendi taban puanını belirler.

TOEFL® programlarımız “blended learning” olarak adlandırılan sınıf içi çalışmalarının, online eğitim ve test yöntemlerine entegre edildiği kişiye özel bir eğitim sistemine sahiptir. Bu sistem içinde, Kaplan Test Prep tarafından hazırlanmış eğitim kitleri ile beraber yine Kaplan Test Prep tarafından hazırlanmış online eğitim portalı kullanılmaktadır. Dersler de her bir bölüm ayrı ele alınır. Tüm soru tipleri ve özellikleri anlatılır. Soru tipine ait taktik ve stratejiler verilir. Örnek test çözümleri yapılır. Aynı konular ve ders anlatımı öğrenci online portalında da mevcut olup, öğrenci internet ortamında portal üzerinden test çözümleri ve simülasyon testler ile gelişimini takip eder.

Ders seçeneklerimiz 3 grupta toplanmaktadır; birebir özel dersler, 4 kişilik VIP sınıflar ve maksimum 8 kişilik sınıf dersleri. Özel dersler de eğitimin gün ve saatleri öğrencinin programına göre ayarlanır. Eğitimin toplam süresi 30 saattir. 4 kişilik VIP gruplarımız ile 8 kişilik sınıf derslerinde eğitim 40 ders saatidir. TOEFL® sınavına katılacak öğrencilerde hedef puanına göre değişmek kaydıyla, minimum “Intermediate” – “Orta” düzeyinde İngilizce bilgisi aranır. Dersler öğretmenlik formasyonuna sahip, tecrübeli ve Kaplan sertifikalı öğretmenler tarafından verilir.

TOEFL® EĞİTİM İÇERİĞİ

An Introduction to TOEFL® IBT Reading
General Reading Strategies
Fact and Detail Questions
Not mentioned / Except Questions
Drag and Drop Summary Questions
Inference Questions
Rhetorical Function Questions
Drag and Drop Table Completion Q
Vocabulary Questions
Paraphrasing Questions
Coherence Questions
An Introduction to TOEFL® IBT Listening
General Listening Strategies
Main Idea Questions
Purpose Questions
Rhetorical Function Questions
Inference Questions
Detail Questions
Content Relationship Questions
Sequencing Questions
Task 1 Independent – Descriptive
Task 2 Independent – Persuasive
Task 3 Integrated – Conversation
Task 4 Integrated – Lecture (Academic)
Task 5 Integrated – Conversation
Task 6 Integrated – Lecture (Academic)
An Introduction to TOEFL® IBT Writing
Independent Writing Expository (Opinion) Essay
Independent Writing Persuasive Essay
Integrated Writing – Contrast
Integrated Writing – Summary