GRE – TeamTestPrep

Female student reading a book for finding information. Young african american woman sitting at table doing assignments in university library.

GRE®

GRE® özellikle fen ve mühendislik ile sosyoloji ve psikoloji gibi sosyal alanlarda yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış, Amerika merkezli bir sınav sistemidir. Sınav, sözel, sayısal ve kompozisyon bölümlerinden oluşur.

GRE® eğitim programlarımız sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde hazırlanmıştır. Her bölüm için sınıf derslerine ayrılan süre 30 saattir. Derslerde Kaplan eğitim yöntemi ve kitleri kullanılır, Kaplan online eğitim portalıyla dersler desteklenir. GRE® sınavının sözel bölümü oldukça ileri düzeyde kelime bilgisi gerektirdiğinden, öğrenci kitleri, ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için hazırlanmış malzemelerle pekiştirilmiştir. Her bölümde soru tipleri tek tek işlenir, taktik ve stratejileri üzerine yoğunlaşılır. Derslerde soru çözümleri ağırlıktadır. Online eğitim portalı vasıtasıyla da hem sözel hem de sayısal bölümlerde video derslere, örnek test çözümlerine, soru bankalarına, kelime çalışmalarına ve 6 adet simülasyon sınava ulaşabilirsiniz. Sınavlar öğrencinin zayıf olduğu bölümleri gösteren “smart report” teknolojisiyle raporlanır. GRE® eğitimlerine katılacak öğrencilerde TOEFL® da minimum 80 puan veya “advanced” –ileri- düzeyde İngilizce bilgisi ön koşuldur. Eğitim, öğretmenlik formasyonuna sahip, tecrübeli ve Kaplan sertifikalı öğretmenler tarafından verilir.

GRE® (SÖZEL) EĞİTİM İÇERİĞİ

An Introduction to Verbal Reasoning
Pacing Strategy
Verbal Foundations and Content Review
Verbal reasoning Question Types
The Kaplan Approach to Verbal Concepts
The Kaplan Approach to Reading Comprehension
An Introduction to Text Completion
The Kaplan Method for Text Completion
Practice Set
An Introduction to Sentence Equivalence
The Kaplan Method for Sentence Equivalence
Practice Set
An Introduction to Reading Comprehension
Reading Comprehension Question Types
The Kaplan Method for Reading Comprehension
Practice Set
An Introduction to the Issue Essay
The Kaplan Method for Writing the Issue Essay
An Introduction to the Argument Essay
The Kaplan Method for Writing the Argument Essay